Rozhovor s Keirou o Chanelu!

30. ledna 2008 v 13:06 | Diddlinka Claire |  Články a rozhovory
BRITSKÁ HEREČKA KEIRA KNIGHTLEYOVÁ SE STALA NOVOU TVÁŘÍ ZNAČKY COCO MADEMOISELLE
Jaký vztah jste měla k Modemoiselle Chanel předtím, než jste se stala součástí jejího světa?
Keira: Má matka mi dala k osmnáctým narozeninám knihu fotografií slavných žen, kde byl i obrázek Gabrielle Chanel, s cigaretou mezi rty (foto Mana Raye z roku 1935).
Bylo to přesně jako portrét mé babičky. Totéž oblečení, tentýž nos, tatáž póza. Říkala jsem si: "To je neuvěřitelné, to je babča!" (smích) Takže jakési podivné spojení mezi Chanelem a mnou už tu bylo...
A pak jsem samozřejmě viděla všechny reklamní kampaně Chanelu, což jsou ikony, které vstoupily do kolektivní pomě.. Kampaní, která se mě opravdu dotkla, byla ta s Vanessou Paradis jako rajským ptáčkem ve zlaté kleci pro Coco a ta luca Bessona, evokující červenou karkulku na Chanel 5.
Změnil se tenhle obrázek nějak potom, co jste objevila místa, kde Gabrielle žila a pracovala?
Keira:Objevila jsem fascinující ženu!Nejdřív prostřednictvím knih a dokumentú, které jsem dostala. Ponořila jsem se do jejího života a díla a byla okouzlena její neuvěřitelnou osobností. Mimochodem, vůbec nechápu, proč o Gabrielle Chanel ještě nikdo nenatočil film - její osud a život jsou tak mimořádné!
Nacházíte mezi sebou a Mademoiselle Chanel nějakou podobnost?
Keira:Těžko říct. Nejsem v nejlepší pozici, abych mohla soudit, a srovnávat se s ní bych se neodvážila...Myslím, že měla daleko drsnější povahu než já.Ona skutečně měla poslání, cíl, ideál.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama