Něco o nominacích na Zlaté glóby

30. ledna 2008 v 13:09 | Diddlinka Claire |  Články a rozhovory
Pokání a Americký gangster
Do samotné soutěže o Zlaté globy vstupuje jako favorit se sedmi nominacemi britská historická romance z druhé světové války s Keirou Knightleyovou a Jamesem McAvoyem s názvem Pokání. Na cenu pro nejlepší drama aspiruje tentokrát sedm snímků proti obvyklým pěti. Vedle Pokání to jsou Americký gangster, Východní přísliby, The Great Debaters, Michael Clayton, Tahle země není pro starý a Až na krev. Na nejlepší komedii nebo muzikál byly nominovány Across The Universe, Charlie Wilson's War, Hairspray, Juno a Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street.
Nominace za nejlepší mužský herecký výkon v dramatické kategorii získali James McAvoy, George Clooney, Daniel Day-Lewis, Viggo Mortensen a Denzel Washington. Z žen byly nominovány Keira Knightleyová, Cate Blanchettová, Julie Christieová, Jodie Fosterová a Angelina Jolie. Ocenění za nejlepší herecké výkony v komedii nebo muzikálu by mohli získat Johnny Depp, Ryan Gosling, Tom Hanks, Philip Seymour Hoffman a John C. Reilly, z žen pak Amy Adamsová, Nikki Blonskyová, Helena Bonhamová Carterová a Marion Cotillardová.
S pěti nominacemi čeká na výsledky film Charlie Wilson's War o texaském kongresmanovi, který tajně pomáhal povstalcům v Afghánistánu ve válce se Sověty. Vedle Toma Hankse za něj získala nominaci na cenu za vedlejší ženskou roli Julia Robertsová.
Čtyři nominace připadly snímku s drogovou zápletkou z texasko-mexického pomezí Tahle země není pro starý, který je často zmiňován i jako adept na Oscara pro nejlepší film. Stejný počet nominací připadl i temné filmové verzi broadwayského muzikálu na hororové téma Sweeney Todd v titulní roli s Johnnym Deppem
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama